Do jakiego specjalisty się udać?

Witam. Mężczyzna, 28 lat, ok. 60 kg wagi, 176 cm wzrostu. Około 4 lata temu miałem "wywrotkę" na rowerze i uderzyłem czubkiem głowy o asfalt. Wtedy to miałem guza, który szybko zszedł. Nie kręciło mi się w głowie, nie było mi słabo, nie traciłem przytomności. Guz zszedł i zapomniałem o sprawie. Wczoraj jadąc rowerem (wolno, bez wysiłku), poczułem się dziwnie, tj. pojawiły mi się mroczki przed oczami, nie do końca panowałem nad równowagą i przez chwilę nie wiedziałem gdzie jestem i którędy jechać do celu podróży (jechałem przez teren, który kiedyś często odwiedzałem, ale dawno tam nie byłem). Poczułem się jakbym miał zaraz zemdleć (choć nie jestem pewien, bo jak do tej pory nigdy nie straciłem przytomności). Po dojechaniu na miejsce docelowe zauważyłem, a raczej wyczułem pewne "zgrubienie" na mojej głowie (coś jakby nabity guz - dosyć spory), w miejscu gdzie 4 lata wcześniej przydzwoniłem o asfalt. To miejsce było ciepłe (może mi jakaś żyłka pękła?). Podczas jazdy nic mnie nie uderzyło w głowę, stało się to jakby samo z siebie. Ten guz w ciągu kilku godzin zszedł, a ja czułem (i nadal czuję) to miejsce - nie boli, ale czuję że coś tam jest. Nie jest mi słabo, nie mam mdłości - to był jednorazowy zawrót głowy. Przestraszyłem się i dziś byłem na badaniu głowy tomografem z kontrastem. Wynik wyszedł taki, że wszystko jest w porządku. Nie mam pojęcia o medycynie, ale może pękła mi jakaś żyłka i rozlała się krew pod skórą? Co z tym zrobić? Do jakiego specjalisty się wybrać? Czego unikać (jak mniemam unikać podnoszenia ciśnienia krwi, czyli ograniczyć aktywność fizyczną, a czy coś jeszcze)? Czy samo zejdzie? Poniżej przepisuję tekst z badania tomografem: "Morfologia mózgowia prawidłowa. Mózgowie bez zmian ogniskowych, obszar naczyniowy, siodła i nadsiodłowy prawidłowy. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń. Komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe. Rowki zakrętów mózgu szerokości stosownej do wieku, symetryczne w obu półkulach. Części kostne podstawy i pokrywy czaszki bez zmian w obrazie TK. Powietrzność uwidocznionych zatok obocznych nosa i kości skroniowych prawidłowa. Kanały nerwów słuchowych symetryczne, nieposzerzone. Wniosek: Obraz mózgowia prawidłowy." Może za bardzo panikuję, ale w końcu głowa to nie palec... Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zawroty głowy  wraz z uczuciem omdlenia czy nawet omdleniem wymagają konsultacji neurologicznej (potrzebne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu). Proszę zabrać ze sobą wynik badania TK.

Mogę Pana jednocześnie uspokoić, iż wszelkie wynaczynienia krwi (nawet minimalne) byłyby widoczne w przeprowadzonym u Pana badaniu.

Pozdrawiam