Do jakiego specjalisty udać się z problemami z kręgosłupem?

Cierpię z powodu przewlekłych bólów kręgosłupa piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego. Bóle trwają od kilku lat. Jak do tej pory nie usłyszałam satysfakcjonującej mnie diagnozy. Kriokomora nie pomogła. Terapeuta manualny wykluczył rwę kulszową. RTG kręgosłupa piersiowego wykazał zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych w postaci osteofitów na krawędziach trzonów kręgów i niewielkie skrzywienie boczne w lewo, nadmierną lordozę lędźwiową i niewielkie skrzywienie w prawo. Drętwienie całej prawej strony ciała. Ostre i utrzymujące się przez kilka dni bóle w okolicy nerwu kulszowego promieniujące do dolnej części brzucha. Drętwienie i ból prawej stopy, kostki i pod dużym palcem, trzaski w stawach biodrowych i kolanowych (ból w prawym stawie po dłuższym kucaniu) a także łokciowych. Uczucie napięcia i zdrętwienia w prawej ręce, trzaski w palcach. Proszę o pomoc do jakiego specjalisty się z tym udać, bo jak do tej pory robię błędne koło.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zmiany w kręgosłupie są na tyle zaawansowane, że dają tak silne dolegliwości bólowe oraz zaburzenia neurologiczne. Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna celem kwalifikacji do leczenia operacyjnego. Poza tym wskazane są zabiegi rehabilitacyjne. Zawsze mogą one przynieść przynajmniej częściowe zniesienie objawów.

Należy pamiętać, że leczenie operacyjne nie zawsze przynosi oczekiwane korzyści.

Pozdrawiam