Do kogo się udać z paraliżem sennym?

Proszę o pomoc. Co jakiś czas w nocy dopada mnie tzw. paraliż senny. Jestem w stanie jakby zasypiania ale jestem tego świadoma. Nie mogę się wtedy poruszyć mam całkowity bezwład mięśni a także nic powiedzieć. Towarzyszy mi wtedy też bezdech nie mogę złapać oddechu mam uczucie jak bym się dusiła i nic nie mogę zrobić mimo, że jestem tego wszystkiego świadoma. Takie sytuacje towarzyszą mi regularnie od ponad pół roku. Czy to niebezpieczne, czy da się to jakoś leczyć? Do kogo mam się udać ?

Witam Panią
Najkorzystniej byłoby się udać do neurologa i internisty. Jeżeli neurolog,internista powie że jest ok, badania będą w porządku, to potem zapraszam do zapisania się na regularną psychoterapię, dlatego że opisuje Pani objawy nerwicowe.
Anna Suligowska

Witam Panią serdecznie. Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale dopiero teraz przeczytałam Pani maila. Powinna Pani udać się najpierw do swojego lekarza rodzinnego z prośbą o jego opinię i ewentualne skierowanie do lekarza neurologa. Jeżeli lekarz stwierdzi, że od strony fizycznej jest wszystko w porządku z dużym prawdopodobieńswem można stwierdzić, że mamy do czynienia z zaburzeniami nerwicowymi. Najlepszą metodą leczenia (zwłaszcza w Pani wieku) byłoby podjęcie psychoterapii. Ja polecam szczególnie psychoterapię pychodynamiczną lub analityczną. Prosze poszukać doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz