Dobowe opóźnienie zmiany drugiego plastra antykoncepcyjnego

Stosuje plastry evra mój dzień zmiany to środa godzina 8.00 rano zapomniałam i zmieniłam w czwartek o godzinie 18.00 to był środek cyklu z 2 na 3 plaster czy mogłam zajść w ciaze oraz czy podczas 7 dniowej przerwy na okres jestem zabezpieczona jestem podczas leczenia interferonem irryba witryna na hcv

Lek. Marta Gryszkiewicz

W takim wypadku wskazana jest dodatkowa ochrona przez kilka dni. Mogło dojść do obniżenia zabezpieczenia antykoncepcyjnego. Szanse na zapłodnienie są niewielkie, jednak wykluczyć się ich nie da.