Silne bóle brzucha u dziecka po kolacji

Dobry wieczór, moja ośmioletnia córka 15 minut po dość obfitej kolacji (warzywa) dostała dziś dość silnego ataku bólu brzucha. Wypróżnienie nie przyniosło ulgi. Podałam jej espumisan i objawy nieco ustąpiły, ale dziecko ma mdłości, jest strasznie blade, oblewa ją zimny pot i jest bardzo osłabiona. Gorączki na razie nie ma, teraz śpi. Zatruć się nie było czym, jadła wszystko to, co pozostali członkowie rodziny. Niepokoi mnie tylko fakt, że w środę miała u dentysty fluoryzowane zęby, a następnego dnia fluoryzowanie odbyło się (bez wcześniejszej informacji) w szkole! Nasza pani stomatolog uspokajała, że nie powinno się nic dziać... Nie wiem jak pomóc dziecku. Czy może to być coś poważnego (kilka razy miała tzw. "jelitówkę", ale objawy były zupełnie inne)? Ból był dość mocny (dziecko krzyczało z bólu) - boję się, że w nocy sytuacja może się powtórzyć. Do najbliższego szpitala mam 20km. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, A

Witam! W sytuacji powtórzenia się dolegliwości niezbędny jest kontakt z lekarzem - wezwanie nocnej pomocy lekarskiej lub pogotowia. Objawy sugerują raczej problem dotyczący układu pokarmowego, ale oczywiście na odległość trudno to stwierdzić z całą pewnością. Mimo braku objawów u pozostałych członków rodziny nie można wykluczyć zatrucia pokarmowego. Pozdrawiam