Doczesna z wylewami krwi i endometrium w fazie sekrecji w wynikach badania histopatologicznego

Witam mam wielką prośbę o przetłumaczenie wyniku histpoatologicznego rozpoznanie anatomopatologiczne : fragmenty doczesnej z wylewami krwawymi i endometrium w fazie sekrecji. Czy mam sie obawiac tego wyniku proszę o pomoc. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wynik badania nie budzi niepokoju. Nie uwidoczniono w nim cech zmian zapalnych, atypowych czy nowotworowych. Doczesna to przerosła i rozpulchniona błona śluzowa macicy przygotowująca się do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej. Faza wydzielnicza to natomiast zespół zmian zachodzący w błonie śluzowej macicy po owulacji, również mający na celu przygotowanie się do implantacji zarodka. Nie wiem z jakich powodów było wykonywane badanie, obecność wylewów krwawych może świadczyć np. o poronieniu.