Dodatkowe skurcze serca i lęki o zdrowie

Czy to nerwica? Od miesiąca dokuczają mi dodatkowe skurcze serca (komorowe). Lekarz rozkłada ręce, wszystkie wyniki są idealne, chorobę serca wykluczono. Ciągle towarzyszy mi lęk o to, że skurcze przerodzą się w groźna dla życia arytmię, obawiam się zawału, zaczęłam unikać wychodzenia z domu, sypiam po kilka godzin dziennie. Moje myśli krążą wyłącznie wokół arytmii, często wpadam w panikę. Coraz gorzej sobie z tym radzę. Kardiolog mnie uspokaja, ale jak żyć z ciągłym lękiem o własne zdrowie?

Witam
Pisze Pani o lęku na temat własnego zdrowia. Pisze Pani również że ten lęk zaczął Panią ograniczać bo zaczęła Pani unikać wychodzenia z domu, pogorszył się Pani sen i nastrój. Jest to taki moment że warto poszukać pomocy psychoterapeuty i skorzystać z psychoterapii aby bliżej przyjrzeć się Pani życiu i temu co może tak duży lęk wywoływać.
Anna Suligowska