Dodatni GBS a cesarskie cięcie

Mam takie pytanie jestem w 35 tygodniu ciąży wymaz z pochwy i odbytu GBS mam dodatni i nie wiem czy dla mnie i mojego maleństwa bedzie dobre cesarskie ciecie czy rodzic silami natury troszkę się boje ponieważ straciłam już dwie ciąże i nie wybaczyłabym sobie jak by coś stało się mojemu malenstwu. Prosze o jakas porade co w takiej sytuacji robic.wiem ze przed porodem dostaje sie antybiotyk ale pytanie czy zdaza go podac

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dodatni GBS nie jest wskazaniem do cięcia cesarskiego.
Badanie wykonuje się po to, by wiedzieć czy pacjentka jest zakażona czy też nie. W przypadku dodatniego wyniku RUTYNOWO podaje się antybiotyk w celu zabezpieczenia dziecka przed ewentualną infekcją.
Bez obaw, duża grupa pacjentek jest GBS (+). Personel bloku porodowego będzie wiedział jak postępować. Nikt nie zapomni o podaniu profilaktycznej antybiotykoterapii w trakcie porodu.