Dodatni odczyn WR przed usunięciem macicy i mięśniaków

Przygotowuję się do zabiegu operacyjnego - usunięcie macicy i mięśniaków. Mmiałam badanie histopatologiczne, wyszedł azcus, dysplazja. Robiłam badania krwi i wyszedł dodatni WR, skierowany do weryfikacji. Miałam wcześniej stan zapalny - drobne torbiele. Czy to ma wpływ na dodatni WR? Czy to kolejna choroba? Mam zaszczepić się przeciw żółtaczce, czy to w niczym nie przeszkadza? Badania na przeciwciała wykazały, że mogę się zaszczepić.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Dodatni wynik WR czyli VDRL świadczy o prawdopodobieństwie wystąpieniu zakażenia krętkiem bladym wywołującym kiłę. Wynik jest skierowany do weryfikacji także należy go powtórzyć, gdyż czynna infekcja krętkiem bladym może być przeciwwskazaniem do zabiegu.
Z powtórzonym wynikiem badania należy udać się do lekarza, gdyż może być potrzeba wyleczenia infekcji przed histerektomią.

Jeżeli chodzi o wynik badania histopatologicznego to wynik ASCUS oznacza atypowe komórki nabłonka płaskiego szyjki macicy.

Szczepienie przeciw WZW również odłożyłabym na później.

Pozdrawiam!