Dodatnie leukocyty w moczu

Robiłam ogólne badanie moczu i wyszło mi, że mam dodatnie leukocyty w moczu. Co to oznacza???
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najczęściej jest to związane z infekcją w drogach moczowych, ważne jest, czy były też np. bakterie w moczu, nabłonki. Jeżeli tak, to proszę zgłosić się z wynikiem badania moczu do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci w razie potrzeby odpowiednie leczenie.

Są również rzadsze przyczyny jałowej leukocyturii (w razie nieobecności bakterii), ale by to stwierdzić proponuję powtórzenie badania ogólnego moczu.

Serdecznie pozdrawiam!