Dokuczliwe bóle piersi u 31-latki

witam, mam 31 lat, od 2011 co jakiś czas dokucza mi dziwny ból prawej piersi, robię średnio raz w roku usg, nawet częściej. Wszystko wychodzi ok. Ten ból często promieniuje pod pachę i na rękę, czuję wtedy dziwne drętwienie i mrowienie. Ostatnio dokuczał mi też obojczyk i ramię. Ostatnie usg robiłam w lipcu, było wszystko dobrze. Dziś mi strasznie dokucza ta prawa pierś, rwie i piecze od środka. Mam skierowanie do neurologa, czy to dobry kierunek? A może mammografia?

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście bóle obojczyka oraz ramienia jak najbardziej może być pochodzenia neurologicznego. Co do bólu piersi proponowałbym udanie się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić ewentualną przyczynę objawów. Bez badania nie ma co zlecać takich badań jak mammografia.