Dokuczliwe męty w oku

Dzień dobry mam pewien problem.Od niedawna pojawiły się u mnie męty jest ich mała ilość,i nie są dość dokuczliwe mam 31 lat.Czy mam powody do niepokoju?Wizytę mam 15 listopada u okulisty czy mogę tyle czekać?

Witam,
męty widoczne w oku to tzw. męty ciała szklistego.
Istnienie mętów nie grozi bezpośrednio utratą wzroku, ale ich pojawienie się może być krytycznym momentem powstawania chorób oka mających wpływ na przyszłe widzenie.
Więc wizyta u okulisty jest jak najbardziej wskazana - może Pan poczekać te kilka dni, jednak jeżeli dolegliwości nasilą się - proszę niezwłocznie zgłosić się na ostry dyżur okulistyczny.

Pozdrawiam