Dolegliwości bólowe barków okolicy międzyłopatkowej po zabiegu przepukliny

Po zabiegu przepukliny rozworu metoda Niessena mam równiez dolegliwosci bólowe barków okolicy miedzyłopatkowej...czy to normalne? czy po zabiegu jesli dolegliwosci bólów podsercowych zwiazanych z przepuklina nie zmniejsza sie mozna wdrozyć leki jesli tak to jakie? Dziekuję za odpowiedźi na moje pytania :)

Bóle barków i okolicy międzyłopatkowej raczej nie mają nic wspólnego z przebytym zabiegiem Nissena i zaopatrzoną przepukliną rozworu przełykowego. To raczej bóle pochodzące być może od kręgosłupa (ocena RTG odcinka piersiowego kręgosłupa). Ból w środkowym nadbrzuszu związany z przebytym zabiegiem zaopatrzenia przepukliny rozworu przełykowego można leczyć przez zastosowanie środków z grupy inhibitorów pompy protonowej (zmniejszających kwaśną treść żołądkową) oraz rozkurczowych.