Dolegliwości ciążowe po porodzie

Dzień Dobry :)

Dokładnie 3 miesiące temu urodziłam córeczkę. Współżyłam z mężem 6 tygodni po porodzie bez zabezpieczenia, lecz były to 2 stosunki przerywane. W tym czasie karmiłam córkę piersią, ale też dokarmiałam butelką. Dokładnie do stosunku doszło 15 kwietnia. Od jakiegoś czasu źle się czułam, dlatego tydzień po zrobiłam test ciążowy, który był negatywny. Dla pewności powtórzyłam go 2 tyg. później - również był negatywny, ale dolegliwości jak przy ciąży nadal były, dlatego po miesiącu, a dokładnie 16 maja wykonałam test beta HCG

Witam serdecznie!

Raczej nie ma takiej możliwości - wielokrotnie wykonywane były testy ciążowe, również badanie z krwi oraz USG przezpochwowe. Przyczyn takiego samopoczucia może być wiele - przede wszystkim poród, połóg, karmienie powodują wahania hormonów we krwi, co może być powodem dolegliwości. Konieczne jest wykluczenie infekcji dróg moczowych. Konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych - w ramach opieki lekarza rodzinnego - przynajmniej sprawdzenie morfologii, poziomu cukru, kreatyniny, enzymów wątrobowych, elektrolitów. Konieczne jest również badania ogólne moczu, najlepiej wykonać również USG jamy brzusznej. Pozdrawiam