Dolegliwości okołomiesiączkowe i brak okresu

Witam ,mam pytanie okres spoznia mi się ok 7 dni ,miewałam spóźnienia ,ale nie az tyle dni ,od ponad tyg odczuwam dziwne bole w okolicy jajnikow podobnie do spodziewanej miesiączki tylko nie tak bardzo nasilone ,bol piersi tez jak na okres,jestem wydeta rozwniez jak podczas okresu .Stresu trochę miałam ,ale szczerze powiedzoawszy mam dość często a mimo tego takiej sytuacji nie miałam czy możliwe ze to ciaza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie miesiączki może mieć bardzo wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik ciąży, zaburzeń hormonalnych, zaburzeń funkcji tarczycy jak i wielu innych schorzeń ogólnoustrojowych. Może być to także wynik stresu. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.