Dolegliwości przy żylakach odbytu

Witam, podczas oddawania stolca mam ból, a po chwili gdy się ocieram pojawia się krew i pieczenie, i to pieczenie trwa nawet do 30 min., a podczas siedzenia w samochodzie boli mnie odbyt. Stolec nie posiada normalnego kształtu, jest węższy, zwieracze są tak jakby były przykurczone. Po mojej obserwacji krew pojawia się na zewnątrz zwieracza, to tak wygląda jakby zwieracze się rozciągały podczas oddawania stolca i pękało jakieś naczynko. Te dolegliwości zaczęły mi się, tak mi sie wydaje - po odbytej grypie żołądkowej. Proszę o jakąś poradę i może jakiś lek.

Witam! Opisywane dolegliwości są typowe dla żylaków odbytu (hemoroidów), aczkolwiek konieczne jest wykluczenie innych przyczyn np. przetoki, nowotworu. Dlatego proponuję zgłosić się do chirurga, który przeprowadzi badanie fizykalne (w tym badanie per rectum) i określi przyczynę problemu. Istnieje wiele preparatów dostępnych bez recepty łagodzących dolegliwości związane z hemoroidami, do czasu wizyty u chirurga może Pan taki zastosować. W zależności od rozpoznanej przyczyny chirurg może zaproponować konkretne leczenie zachowawcze lub zabiegowe. Pozdrawiam serdecznie!