Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Kobieta , 60 lat

Witam serdecznie! Jestem 6 tygodni po usunięciu zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem dotorebkowym sztucznej soczewki do oka lewego. W tej chwili po kontroli u okulisty odstawiłam wszystkie krople przepisane mi w szpitalu, a używam diclobak 1mg/ml. Wstajac dzisiaj rano czułam piasek w oczach i wrażenie jakbym miała coś obcego pod powieką. Oko mam obolałe. Stan ten utrzymuje się przez cały dzień. Widzenie nie pogorszyło się, ale zaczyna boleć mnie głowa. Chciałabym wiedzieć czy powinnam iść do okulisty, czy taki stan jest przejściowy po zmianie kropli. (Pierwszy dzień). Poprzednie krople Maxitrol odstawiałam przez 4 dni zmniejszając dawkowanie przez 2 kolejne dni 2 x dziennie, potem przez 2 dni 1 x dziennie wieczorem. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Karol Kaziród-Wolski 74
Lek. Karol Kaziród-Wolski Stażysta/Rezydent, Kielce Czarnów

Witam! Opisane dolegliwości do jednoznacznie sugerują zespół suchego oka. Ten stan może wynikać, ze zmiany kropelek do oczu (odstawieniem poprzedniego preparatu). Wskazana jest wizyta u okulisty, który przeprowadzi badanie fizykalne i ewentualnie dobierze odpowiedni preparat. Opisane dolegliwości mogą nie ustąpić samoistnie. W tej chwili nic więcej nie można powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!

Podobne pytania