Domowy test ciążowy a prawdopodobieństwo ciąży

Witam! 18 dni temu uprawiałam stosunek, od 3 dni mam mdłości, chce mi się wymiotować. Dziś zrobiłam test ciążowy bobo test, który podobno wykrywa ciążę już 10 dni po stosunku wyszedł negatywny. Czy po takim czasie test ten mogę uznać za wiarygodny?

Witam, Tzw. "domowe" testy ciążowe opierają sie na badaniu moczu i "wykrywają" ciążę od 10 dnia po zapłodnieniu. Nigdy jednak nie można z całą pewnością wykluczyć ciąży w oparciu o wynik negatywny takiego testu. Pewniejsza oceną jest laboratoryjne oznaczenie beta-hCG we krwi. Warto zatem udać się do ginekologa, który może zlecić takie badanie. Pozdrawiam