Dość liczne węzły chłonne krężkowe u dziecka

wynik usg dziecko lat 5 witam bardzo prsze o odpowiedz co oznacza ten wynik usg??z gory bardzo serdecznie dziekuje widoczne dosc liczne wezly chlonne krezkowe , o szerokiej hiperechogennej wnece, bez uchwytnych przeplywow, do ok.26x10-17x8mm.

Witam. Powiększenie węzłów chłonnych może być wynikiem różnych toczących się w jamie brzusznej dziecka patologii (choroby zapalne - również te przebyte w przeszłości, pasożytnicze, a nawet nowotworowe). Proszę bezwzględnie skonsultować się z pediatrą który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę.