Dotykanie penisem w okolicy łechtaczki a ryzyko zapłodnienia

Witam Czy jeśli chłopak dotykał mnie swoim penisem w okolicy łechtaczki ale nie miał wytrysku to czy mogło dojść do zapłodnienia?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli na penisie znajdował się preejakulat , który również zawiera plemniki, to oczywiście istnieje ryzyko przeniesienia ich do pochwy, a co za tym idzie ewentualnego zapłodnienia.