Doustne antybiotyki na trądzik u 13-latki

Witam, mam13 lat i tradzik. Mnostwo na czole na nosie i wokół, na brodzie małych krost.Zdarzaja sie tez olbrzymie. Uzywałam roznych preparatow do smarowania dostepnych w aptekach jednak z mizernym skutkiem.Czy idac do dermatologa moze przepisac mi doustnna kuracje antybiotykami?, czy jestem za młoda ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Oczywiście jeśli dermatolog uzna, że Twoja buzia tego wymaga, możesz otrzymać kurację antybiotykową. Nie jesteś na to za młoda.

Witam,
nigdy nie jest się za młodym na rozpoczęcie leczenia trądziku. Jeśli próbowałaś skinoren krem to pozostałe, mocniejsze leki są dostępne tylko na receptę. Konieczna więc będzie wizyta u dermatologa.
Pozdrawiam

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Witam. Kuracje antybiotykową zleca lekarz po ocenie nasilenia zmian trądzikowych i wiek nie jest przeszkodą w leczeniu doustnym.