Dreszcze podczas menopauzy

Witam serdecznie, mam 47 lat przechodzę menopauzę, szybko marznę, dostaję dreszcze nawet podczas snu. Przez to, że jest mi zimno budzę się i nie mogę zasnąć. Temperaturę ciała mam za niską. Czasami mam 35,9 stopni C. często mam 34 stopnie C. siędząc za długo zaczynają pojawiać się dreszcze. Ostatnio robiłam badanie T3 - T4 i miałam w normie. Mam niewielką nadczynność tarczycy. TSH tez miałam dobre. Hormon estradiol, miałam poniżej normy. Co jest przyczyną występowania zimna i dreszczy?

Witam! Opisane przez Panią objawy są wynikiem zmiany równowagi hormonów płciowych Pani organizmu powstałymi na skutek menopauzy. Dobre efekty w niwelowaniu tego rodzaju dolegliwości dają dostępne a aptekach bez recepty preparaty zawierające fitoestrogeny sojowe.