Drętwienia - czy to nerwica?

Witam, mam problem, a zaczęło się to jakieś półtora miesiąca temu. Jadłem rybę i coś jakby utkwiła mi ość w gardle, parę dni coś czołem, że tam coś jest, co mi przeszkadzało. Udałem się do laryngologa, popatrzył, pooglądał, zrobił usg gardła i powiedział, że nic tam nie widzi. Następnie zaczęło po moich nogach coś jakby chodzić, raz w jednej, raz w drugiej, raz w ręce, później przeszło do karku, do uszu, głowa bolała - poszedłem do neurologa, kazał zrobić badania: ck, elektrolity, magnez, wapń, tsh oraz morfologię - wszystko wyszło ok, tylko mxd wyszło 16 (a norma do 9) alta 44,1 (a norma do 40) rozmaz krwi obwodowej w normie. Neurolog dalej upiera się, że wszystko ze mną w porządku, tylko że coś po mnie chodzi! Ręce i nogi mi drętwieją, coś jakby mi blokowało, powieka lewa mi drga, czasem też twarz jakaś taka drętwiejąca jest.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Witam serdecznie,
Skoro osobiste badanie lekarskie przeprowadzone przez dwóch specjalistów i wykonane badania dodatkowe nie potwierdziły przyczyny Twoich dolegliwości, należny wziąć pod uwagę podłoże nerwicowe. Możemy tu mówić np. o zaburzeniach somatyzacyjnych, czyli takich, w których objawy cielesne powstają na skutek problemów natury psychologicznej. W tego typu zaburzeniach, np. w hipochondrii typowe jest stałe „monitorowanie” swojego ciała, skupienie na płynących z niego bodźcach, które ma na celu jak najszybsze wychwycenie sygnałów choroby. Osoby cierpiące na tego typu zaburzenia czują np. „mocny puls”, „bóle tętnic”, różnego typu „drgania” narządów.
Nasze ciało w całości jest oplecione siecią naczyń i nerwów. W każdej sekundzie nerwy przewodzą setki informacji o stanie ciała i odbierają mnóstwo bodźców płynących z wnętrza. Na co dzień nie koncentrujemy się jednak na tych bodźcach - nasza uwaga jest nakierowana raczej na to, co dzieje się wokół nas. Dlatego, jeśli skupimy się na ciele, wiele z wrażeń może wydawać się „dziwnymi”, jednak nie jest to objaw choroby, lecz naturalnych reakcji i procesów. Przeżywany lęk może natomiast napinać mięśnie, powodując np. drgania powiek, bóle głowy lub niektórych grup mięśni.
W tej sytuacji byłoby więc korzystnie, gdybyś spróbował zastosować np. techniki relaksacyjne i starał się odwracać uwagę od absorbujących Cię objawów.

http://portal.abczdrowie.pl/techniki-relaksacyjne-w-leczeniu-nerwic

Z pozdrowieniami

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty