Drętwienie kończyn, duże osłabienie i zaburzenia widzenia

Szanowni Państwo! Zwracam się do Państwa o pomoc w diagnozie moich dolegliwości. Zaznaczam na początku, nigdy wcześniej ich nie miałam. Od wczoraj (czyli czas trwania dolegliwości 2 dni), od rana jak wstałam, poczułam się dość zmęczona mimo bardzo dobrze przespanej całej nocy. Wstałam z łóżka i poczułam zanik – odpływ energii. Oczywiście zmusiłam się, aby się ubrać i wyjść. Dolegliwość, jaka zaraz potem pojawiła się i nie ustępuje do teraz, to dokładnie: - bardzo duże osłabienie; - drętwienie rąk, szczególnie palców i dłoni podczas siedzenia i chodzenia; - drętwienie nóg podczas chodzenia; - odrętwienie głowy cały czas; - przeskakiwanie obrazu w dziwny sposób o kilka centymetrów, w lewo, potem w prawo przez ułamek sekundy, tak jakby ktoś mną potrząsał w lewo i w prawo. Można to nazwać w pewien sposób zaburzeniami widzenia. - podczas chodzenia, kiedy co chwilę wszystkie te objawy naraz występują, mam wrażenie, że za moment upadnę albo stracę całkowite czucie w którejś kończynie. Jakby impuls nerwowy dochodzący do kończyny w którymś momencie się urywał, co powoduje uczucie drętwienia lub wrażenia, że kończyny może zaraz nie być. Oczywiście udałam się do lekarza ogólnego. Pobrano mi dziś 4 probówki krwi na 18 badań. Jednak tak bardzo się niepokoję, co to może być, że chciałam się Państwa zapytać o poradę. Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

Witam!

Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, jednakże aby coś można było podejrzewać konieczne jest przeprowadzenie wywiadu, badania fizykalnego oraz badań dodatkowych. Bardzo dobrze, że zostały wykonane badania dodatkowe gdyż wywiad może sugerować niedokrwistość, jeśli taka byłaby przyczyna to powinno być to widoczne w morfologii krwi. Jeśli wyniki badań podstawowych będą prawidłowe to wskazana jest konsultacja neurologiczna w celu przeprowadzenie badania neurologicznego celem wyjaśnienia ogólnego uczucia drętwienia. Proponuję poczekać na wyniki badań i wówczas zgłosić się do lekarza rodzinnego. Niestety w tej chwili nic więcej powiedzieć nie można. Pozdrawiam serdecznie!