Drętwienie kończyn z naciskiem na prawą rękę i nogę

Od pewnego czasu odczuwam (tzn. co jakiś czas się to powtarza) takie delikatne drętwienie reki. Chodzi o dłoń prawą i o prawą nogę. Nie wiem z czego może to wynikać?! Może mam niedobory magnezu? Proszę o radę. Byłam u lekarza rodzinnego, ale on zasugerował, że to nie powinno być nic groźnego, ale mimo to się martwię. Dodam że mam 27 lat i nadwagę, może nie w dużym stopniu, ale ona jest. roszę o odpowiedź!
27 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani!

Przyczyn drętwienia jest bardzo wiele. Od stosunkowo łatwych do leczenia zaburzeń elektrolitowych przez choroby kręgosłupa, zaburzenia metaboliczne, po zaburzenia neurologiczne. By móc konkretnie odpowiedzieć, jak jest w Pani przypadku, niezbedny jest dokładny wywiad oraz badanie lekarskie, uzupełnione odpowiednimi badaniami dodatkowymi.

Pozdrawiam serdecznie