Drętwienie palców

od kilku dni drętwieją mi dwa palce prawej dłoni,ostatni i przedostatni.Czy są to objawy konkretnej choroby?

Ponownie na temat drętwienia palców ręki
Palce 4 i 5 są zaopatrywane prez odgałezienia nerwu łokciowego, któy powstaje z korzeni wychodzących z dolnej części kręgosłupa szyjnego Zwykle drętwienie w tym obszarze zwiazane jest z uciskiem na nerw łokciowy: na przedramieniu przez opieranie się o zimny blat, szklany, marmurowy, czasem ucisk w okolicy rowka łokciowego czy przy nadgarstku.