Drętwienie palców i dłoni

Coraz częściej drętwieją mi palce lewej ręki /od małego/,do tego stopnia,że budzę się w nocy z bólu,ale tylko wtedy jak mam rękę na piersi,po wyprostowaniu jej i ułożeniu na prześcieradle,drętwienie i ból przechodzi,w czasie snu to powraca jak tylko w/w rękę znowu nieświadomie ułożę wyżej.

Objawy mogą być związane z nieprawidłową pozycją ciała w pracy lub przy komputerze, przyczyną może być tez zespół cieśni. Celem różnicowania należy wykonać badanie przewodnictwa nerwowego.

To zespol rowka nerwu łokciowego z powodu dużego zagiecia łokcia , jeśli palce bedą dretwiec rownież bez zagiecia można to zoperować