Drętwienie rąk i zimno w kończynach

Dlaczego ręka drętwieje nawet jak coś trzymam czy położę ją na biurku i boli jak lekko się uderzę, ścisnę ,oprę się nią... Teraz trzymałam myszkę ręka leżała jak to przy komputerze i zrobiła się zimna do łokcia i zaczęła bolec tak jak zawsze mnie żyły bolą nawet nie mogę się o nią oprzeć na 3 sekundy bo boli od nadgarstka do łokcia i zaczyna drętwieć ...

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Ustawienie łokci na biurku może skutkować uciskiem tętnic i nerwów, dolegliwości mogą powodować zaburzenia mikrokrążenia (zespół Raynauda) lub zespół cieśni nadgarstka. Sugerowałbym skontaktowanie się z lekarzem (rodzinnym), który na podstawie badania zadecyduje o dalszej diagnostyce - w grę wchodzi przede wszystkim konsultacja u reumatologa, ale także u neurologa i ortopedy.