Drętwienie ręki i brak czucia w palcach

Witam serdecznie. Mam pytanie; drętwieje mi prawa ręka. Wcześniej miałem złamanie kręgosłupa TH12, L1 oraz miałem uszkodzone kręgi szyjne w wyniku wypadku C5,C6 i ubytek rdzenia kręgowego. Po przebytych rehabilitacjach stan mojego zdrowia nie budził żadnych zastrzeżeń. Od kilku dni drętwieje mi prawa ręka i nie mam czucia w trzech palcach. Proszę o poradę co może być tego przyczyną. Z góry dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyną może być każdy nawet najmniejszy mikrouraz. Powinien Pan niezwłocznie zgłosić się do neurologa celem przeprowadzenia badania klinicznego - z uwagi na przebyty uraz z ubytkiem rdzenia kręgowego.

Zwykle są to objawy zespołu cieśni nadgarstka. Jest to efekt ucisku na nerw Pośrodkowego w kanale nadgarstka.
Z poważaniem
Maciej Klich