Drętwienie w prawej nodze i ręce

Witam. Od paru lat mam problem z prawą częścią ciała. Najpierw miałem na zewnętrznej stronie ciała mrowienie. Dodam, że ten bok mam ciągle zimny! Potem przeszło mi to na rękę i czasem wchodzi na głowę- dotyczy to prawej części ciała. Mam ten problem tylko zimą. Na początku myślałem, że to od przemarznięcia, tyle, że to coraz bardziej uciążliwe. Ne wiem co mam z tym zrobić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Drętwienie połowy ciała może mieć różne przyczyny. W takim przypadku ważne jest wykluczenie, czy nie wynika ono z nieprawidłowości w mózgu, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, czy zaburzeń krążenia obwodowego. Nie można korespondencyjnie, bez dokładnego zebrania wywiadu i zbadania pacjenta, wyrokować o przyczynie występujących objawów. Doradzałabym konsultacje u neurologa, który w zależności od wyniku przedmiotowego badania neurologicznego, zleci badania dodatkowe (jak np. badanie obrazowe głowy czy kręgosłupa).