Drobne szczawiany wapnia w moczu

Witam serdecznie Proszę o odczytanie wyników moczu. W badaniu ogólnym wyniki wydają sie byc w porządku prócz "+"postawionego przy krwi w moczu. czy to oznacza krew w moczu?Podam resztę wyników: OSAD: Leukocyty w p.w.0-2 erytrocyty w p.w. św.10-15,wył.1-3 nabłonki-płaskie pojedyńcze bakterie-d.liczne skł.min. d.liczne,drobne szczawiany wapnia Bardzo prosze o odpowiedź i z góry dziękuje. Pozdrawiam!

Witam, kryształy szczawianu wapnia to rzecz normalna w moczu, zwłaszcza w zagęszczonym (nie podał Pan ciężaru właściwego). Liczba erytrocytów - jeszcze w granicach normy. Zrobiłbym jeszcze 2-3 badania i ocenił czy te erytrocyty utrzymują sie - jeśli tak to nefrolog lub urolog. Pozdrawiam RH