Drobnoguzkowe zagęszczenia w górnym polu prawego płuca

Witam, Ostatnio robiłam prześwietlenie klatki piersiowej i nie bardzo wiem jak mam rozumieć opis zdjęcia: Zdjęcie z rotacją klp asymetryczne. Drobnoguzkowe zagęszczenia w górnym polu prawego płuca, zmiany guzowo-włókniste lub sumacja cieni w okolicy górnego bieguna wnęki lewego płuca, ponadto w obu płucach pasmowate i linijne cienie sugerujące zmiany włókniste. Esowata skolioza piersiowa. S

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pulmonologa. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na przebyte w przeszłości stany zapalne lub gruźlicę. Nie można jednak wykluczyć poważniejszych chorób. Dodatkowo konieczna jest wizyta u rehabilitanta z uwagi na wadę kręgosłupa.