Drobnoplamiste cienie i zmiany włókniste w wyniku RTG płuc
proszę o interpretację rtg płuc w górnych polach płucnych widoczne są drobnoplamiste cienie oraz zmiany włókniste w prawym polu płucnym owalne przejaśnienie z otoczką 36/28mm-jama ropnia.obraz przemawia za czynnym procesem swoistym

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Ze zdjęciem należy zgłosić się do pulmonologa, gdyż wymagana jest dalsza diagnostyka zmiany, konieczne może się okazać wykonanie tomografii komputerowej i bronchoskopii. Wynik zdjęcia świadczy najprawdopodobniej o infekcji, należy jednak ustalić jej przyczynę.