Drogi żółciowe o nierównych zarysach

Proszę o inerpretację wyniku RMCP Drogi żółciowe wewn.wątr. o nierównych zarysach, poszerzone światrło odcinkowo szer 4mm z odcinkowymi przewężeniami. zachowana średnica PW w 5-7mm. Pęchrzyk żółciowy prawie niewidoczny mały o pogrubiałych ścianach. Trzustka niepowiększona bez zmian ogniskowych. Watroba o wydluzonym płacie z obszarami p podwyższonym sygnale w obrazie T2 zależnym i obniżonym w T1 położonym wzdłuż dróg żółciowych i gałęzi żyły wrotnej obrzęk włóknienie? Żyła wrotna szeroka.

Witam! Zniekształcenie dróg żółciowych wynika ze zmian w samym miąższu wątroby. Ważne przy tym są wyniki badań czynnościowych enzymów wątroby i dolegliwości kliniczne prezentowane przez pacjenta.