Drożdzaki i bakterie - czy mogą powodować katar?

Witam. Jestem 15 letnim chłopakiem. Na głowie mam drożdżaki oraz bakterie. Często swędzi. Jest to praktycznie na całej głowie. Smarowałem maścią przeciwgrzybiczą oraz brałem jakieś tabletki przez tydzień, które nie pomogły, a to się jeszcze nasiliło. A lekarz wciąż wypisuje te same lekarstwa. Wciąż jestem rozdrażniony. Problem z tymi "grzybami" mam już ponad miesiąc. Nie wiem czy to od tego ale przez cały czas mam katar, a co parę dni kaszel. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Jeżeli stosowane leczenie nie przyniosło efektów, prawdopodobnie konieczna jest zmiana terapii. Bez badania i dokładnego zebrania wywiadu nie da się niestety zalecić żadnego leczenia, konieczne jest wcześniejsze postawienie rozpoznania.
Być może w Pana przypadku trzeba pogłębić diagnostykę i dokładnie wyjaśnić jakie grzyby i jakie bakterie są przyczyną dolegliwości i zastosować celowane leczenie.

Jeżeli chodzi o kaszel i katar to raczej nie ma związku z występującymi zmianami skórnymi na głowie, chyba że pochodzenie zmian nie jest infekcyjne a alergiczne.
Jeżeli do tej pory nie był Pan u dermatologa zachęcam do jego odwiedzenia.
Pozdrawiam