Druga ciąża po plastyce brzucha

Witam, jestem 4 tygodnie po plastyce brzucha. Mam drobną figurę, ważę 49 kg, 166 cm wzrostu, filigranowa budowa. Miałam nadmiar skóry i sporo rozstępów jedynie w centrum brzucha, wszystko koncentrowało się wokół pępka - po bokach nic się nie działo, gładka skóra, jędrna. Nie planuję przez wiele następnych lat kolejnej ciąży, obecnie mam 24 lata, zaraz 25. Jak duża jest szansa, że przez moją decyzję o plastyce brzucha już teraz, w przypadku ciąży za 8-9 lat skóra zniszczy się o wiele bardziej niż w pierwszej ciąży? Czy fakt, że mam teraz ''mniej skóry'' sprzyja znacznie niszczeniu brzucha w drugiej ciąży, nawet jeśli ta nastąpi po wielu latach po plastyce? Czy może skóra się dostosowuje i nie ma to już dużego znaczenia po takim czasie? I w końcu - czy można mieć plastykę 2 razy w życiu? Jeśli druga ciąża też zostawi ślady i zdecyduję się na wycięcie zmian znów - to jest to w ogóle możliwe? Pozdrawiam, Ewa

  • Następna ciąża nie będzie miała większego wpływu na powłoki brzuszne jak pierwsza. Plastyka powłok brzusznych nie będzie miała wpływu na zwiększenie prawdopodobieństwa zniekształcenie brzucha w przyszłości po ciąży.

Czy fakt, że mam teraz ''mniej skóry'' sprzyja znacznie niszczeniu brzucha w drugiej ciąży, nawet jeśli ta nastąpi po wielu latach po plastyce?

  • Nie ma to znaczenia.

Czy może skóra się dostosowuje i nie ma to już dużego znaczenia po takim czasie?

  • Nie ma to żadnego znaczenia. Skóra w odpowiedni sposób się uplastyczni.

Czy można mieć plastykę 2 razy w życiu. Jeśli druga ciąża też zostawi ślady i zdecyduję się na wycięcie zmian znów - to jest to w ogóle możliwe?

  • Tak, można.