Druga ciąża po porodzie z cesarskim cięciem

jestem w drugiej ciazy. pierwsza ciaza zakonczyla sie przedwszesnie (29tc)cieciem cesarskim bo mialam lozysko bocznie przodujace i nagle odeszly mi wody. teraz boje sie powtorki czy moge sie jakos uchronic przed nia? czy mozna miec 2 lekarzy prowadzacych? czy ten porod zakonczy sie cesarka? na co powinnam zwrocić uwage w ciazy? juz teraz wykryto u mnie cukrzyce ciazowa i nadczynnosc tarczycy.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie ma sposobu który zagwarantuje, że nie będzie porodu przedwczesnego. Należy unikać czynników szkodliwych, chronić się przed zakażeniami. Posiadanie 2 lekarzy prowadzących nie jest dobrym pomysłem. Może to wywołać niepotrzebny bałagan. Poród nie musi kończyć się cesarką ale decyzja należy do lekarza ginekologa-położnika. Musi pani na pewno dobrze kontrolować swoją cukrzycę.

Pozdrawiam.