Drugi stopień dojrzałości łożyska - co to oznacza?

Witam. Co to znaczy drugi stopień dojrzałości łożyska i że łożysko jest położone na tylnej ścianie? Jestem w 34 tygodniu ciąży.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Łożysko jest zlokalizowane na tylnej ścianie macicy. II stopień dojrzałości wg Grannuma jest normą w tym okresie ciąży (skala Grannuma jest 4-stopniowa, stopień III osiągany jest zwykle ok. 39 tygodnia).

Pozdrawiam!