Drugie poronienie a wykonanie badań

Witam,oczekuje na poronienie(ciaza obumarla w ok 8tyg, terez jest 13tydz.). Jest to moje drugie w tym roku poronienie z dokladnie tym samym przebiegiem. Czy jest sens w chwili obecnej wykonywac jakiekolwiek badania(np by ustalic ew przyczyne,aby wiedziec w jaki sposob i co kontrolowac przy kolejnej ciazy?) Jestem w Anglii wiec sama musze szukac wyjscia. Mamy juz 8 letniego syna.Przez 3 lata po odstawieniu mialam jeszcze pokarm w piersiach-ustalo po dziwnej miesiaczce ktora doprowadzial do anemi.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety odkrycie przyczyny obecnych poronień może być trudne. Można spróbować zdiagnozować np. zespół antyfosfolipidowy (przeciwciała przeciwko kardiolipinie, beta2 makroglobulinie i przeciwciała toczniowe) ale przyczyn może być więcej. Potrzebna by była kompleksowa ocena przez specjalistę ginekologii i leczenia niepłodności. Pozdrawiam.