Drżenie kończyn - co jest przyczyną?

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie drżenie kończyn. Najpierw pojawiło się mrowienie w nogach i skurcze. Teraz nogi drżą codziennie, najczęściej kiedy po całym dniu położę się lub usiądę. Drętwieją mi również dłonie, najgorzej jest z prawą ręką. Trzęsą się tak, że nie potrafię wykonać prostych czynności. Martwię się, że to początek jakiejś poważniejszej choroby. Jutro udaję się do lekarza rodzinnego i myślę, że dostanę skierowanie na badania neurologiczne. Czekam na odpowiedź. Z poważaniem: Marta C.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Dolegliwości, które się u Pani pojawiły, mają najprawdopodobniej podłoże neurologiczne. Dlatego konieczny jest dokładny wywiad oraz badanie neurologiczne. Wskazane jest również wykonanie badania obrazowego ośrodkowego układu nerwowego. Dopiero wówczas będzie można stwierdzić, co jest przyczyną Pani dolegliwości.
Pozdrawiam