Drżenie mięśni - jak długo może trwać?

Witam. Mam 44 lata. Około roku bardzo bolał mnie kręgosłup piersiowy i czułam dziwne kłucia powyżej klatki piersiowej. Zrobione zdjęcie rtg wykazało zwyrodnienie odcinka piersiowego i neuralgię międzyżebrową. Cały czas myślałam, że to serce. Do tego dołączył się dziwny niepokój. Po rozmowie z koleżanką, która mówiła, że to może nerwy udałam się do poradni zdrowia psychicznego prosić o pomoc. Pani doktor stwierdziła zaburzenia lękowe i przepisała mi lek przeciwdepresyjny. Po dwóch tygodniach stosowania tego leku pojawiły się skutki uboczne, takie jak ściskanie w gardle. Udałam się ponownie do p. doktor, która kazała odstawić lek i przepisała mi lek uspokajający z grupy benzodiazepin. Po trzech miesiącach tj. /od miesiąca lipca, aż do połowy m-ca października, brałam po 1 tabletkię raz dziennie / stosowania tego leku czułam się dobrze i pojechałam na kontrolę, a p. doktor stwierdziła, że trzeba ten lek odstawić i tak zrobiłam. Nie wiem co się teraz dzieje. Mam drżenia mięśni, niepokój, nie wiem co robić. Pani doktor twierdzi, że to zespół odstawienny. Jak długo będzie trwał? Fakt, że nie czytałam ulotki i nie zostałam poinformowana, że ten lek bierze się tylko doraźnie.
44 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jest bardzo prawdopodobne, że Pani obecne dolegliwości mają zwiazek z odstawieniem leku uspokajającego. Aby zmniejszyć ich nasilenie, zaleca się stopniową redukcję dawki (zazwyczaj o 20% co dwa tygodnie do całkowitego odstawienia), w tym czasie można zastosować inne leki o działaniu pomocniczym.
Zespół odstawienny zazwyczaj trwa ok. 2- 3 tygodni.
Więcej na temat odstawiania leków może Pani przeczytać na stronach:http://www.benzo.org.uk/polman/index.htm

Z pozdrowieniami