Drżenie mięśni - jaka jest przyczyna?

Witam, mam 22 lata, od ponad 10 lat występuje u mnie drżenie mięśni całego ciała (zwłaszcza kończyn górnych i dolnych). Badania neurologiczne nie wykazały żadnej choroby (badania MRI, EEG), wykluczono także boreliozę. Moje objawy są bardzo uciążliwe, np. drżenie rąk przy jedzeniu zupy. Proszę o zdiagnozowanie mojego przypadku, pozdrawiam.

22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jeśli przeprowadzono diagnostykę neurologiczną, trudno uwierzyć, by pominięto poszukiwania w kierunku chorób mięśniowych. W pytaniu nie wspomniano o wykonaniu takich badań jak EMG (elektromiografia), ENG (elektroneurografia) czy biopsji mięśni. W razie ich niewykonania warto to rozważyć.
Nie znając dokładnego przebiegu objawów oraz – co szczególnie ważne w sytuacji tak długiego przebiegu szczegółów prowadzonej w tym czasie diagnostyki – trudno sugerować kolejne etapy.
Jeśli lekarze dotychczas poszukujący przyczyny nie widzą dalszych możliwości diagnostycznych i nie są w stanie nic zasugerować, warto skonsultowac sie z internistą lub dotąd nieznającym sprawy neurologiem. Pamiętać proszę o zabraniu na wizytę pełnej zgromadzonej dotąd dokumentacji medycznej.
Pozdrawiam