Drżenie rąk, ból głowy - czy to nerwica?

Dzień dobry, Od około 2 miesięcy strasznie trzęsą mi się ręce w godzinach wieczornych. Czuję się jakby moje wnętrzności się trzęsły, ale ciało na zewnątrz także w lekko stresujących sytuacjach, np. byłam na lotnisku i tam było dużo ludzi. Jak chodzę po sklepie np. z mamą to jestem jakaś taka otumaniona, niereagująca. Od jakiegoś czasu gdy wstaję rano boli mnie także głowa. Mam problemy ze snem - albo budzę się o 3 w nocy i nie mogę zasnąć (raz się zdarzyło, że nie mogłam do 8 rano) albo śpię do 2 po południu i mam problemy ze wstawaniem. Często się też czuję słaba, jakbym miała zemdleć i czasami mam zawroty głowy. Czuję jakby serce mnie bolało (strzykało). Ostatnio nie mam chęci na rozmowę z nikim. Źle się też czuję jeżeli chodzi o moje ciało, nie lubię gdy ktoś mnie dotyka, boję się i dlatego też nie mogę mieć normalnego związku. Nie mam już stanu depresyjnego, bo go miałam miesiąc temu, cały czas płakałam. Nie mam ochoty na jedzenie, a raczej zrobienie go. Pewien czas temu, około 4 miesiące temu, dużo złych rzeczy się zdarzyło w moim życiu, i prawdopodobnie te objawy są tego wynikiem. Bym chciała normalnie funkcjonować, a nie cały czas się trząść. Czy to może być nerwica? I jeżeli tak, czy można ją leczyć? W szczególności chodzi o trzęsienie się. Z poważaniem, Kamila PS. Mam 18 lat i jestem na 1 roku studiów.

Witam!
Trudne przeżycia mogą powodować narastanie ciężkich emocji i wywoływać różnego rodzaju problemy fizyczne. Pani samopoczucie jest niepokojące, dlatego zachęcam do wizyty u psychologa.
Nerwica jest zaburzeniem lękowym, które powstaje na skutek nierozwiązanych wewnętrznych konfliktów i trudności. Podstawową formą leczenia jest uczestnictwo w psychoterapii. Warto, żeby skonsultowała się Pani ze specjalistą, ponieważ opisane dolegliwości znacznie utrudniają Pani życie i funkcjonowanie. Pomoc specjalisty może wpłynąć na złagodzenie lub wyeliminowanie dolegliwości oraz poprawę samopoczucia.
Pozdrawiam