Duszący kaszel od miesiąca u 7-miesięcznego dziecka a początek astmy

Witam mam 7;miesiecznego syna który od miesiąca boryka się z kaszlem .Na początku miał duszności w nocy i zmiany na oskrzelach po lekach inhalacjach kaszel się zmniejszył niby lekarz mówi wszystko ok ale nad ranem syn ma straszny duszący kaszel i czasami slyszec jak by mu tam cos zalegalo na oskrzelach , strasznie się poci. Czy to jest już początek astmy .Mam córkę która jest alergiczką przyjmuje leki Asmenol i Aerius

po zapaleniu oskrzeli kaszel może się jeszcze jakiś czas utrzymywać , czasem potrzebne są leki wziewne i p. uczuleniowe. Długo utrzymujący się kaszel nie musi oznaczać początku astmy ale jeśli w rodzinie jest wywiad astmatyczny to możemy się liczyć z większym ryzykiem wystąpienia astmy u dziecka.

Warto skonsultować dziecko z pulmonologiem, jeśli kaszel jest na tle alergicznym przy odpowiednio ustawionym leczeniu dziecko może z czasem z tego wyrosnąc.