Duszący kaszel powodujący wymioty u dziecka

Chłopiec 2-letni od września chodzi do przedszkola. W ostatnim tygodniu września zachorował - zaczęło się od pokrzywki, sporadycznych wymiotów, potem wzrosła temp., która utrzymywała się w okolicy 39 st. Doszedł duszący kaszel i z upływem czasu katar. Te ostatnie trwają do dziś. W miedzyczasie lekarz przepisywał Ospen, Zyrtec, Sinecod, Erdomed, Pulmicort, Levopront, przez cały czas inhalacje roztworem soli. mimo to kaszel nadal jest, duszący, powodujący wymioty. Co robić?

Małgorzata Panek

Silny kaszel może powodować odruch wymiotny, zwłaszcza u dzieci.
W przypadku utrzymującej się infekcji dróg oddechowej występuje ryzyko nadkażenia bakteryjnego. Bez zbadania dziecka nie mogę określić , gdzie zlokalizowany jest stan zapalny, czy występuje powiększenie węzłów chłonnych i jak wygląda wysypka.
Proszę udać się ponownie do pediatry, on po zbadaniu dziecka zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam