Duszności a menopauza

Mam 56 lat (12 lat po menopauzie) i moje ciśnienie to np.99/72 p 85,100/62 p 75(po 2 drinkach),100/59 p 81(wieczorem w łóżku)i wtedy robi mi się słabo i jest mi duszno,natychmiast muszę usiąść,a przy ciśnieniu np. 134/84 p 98 mam problemy z bocznym widzeniem(mroczki)i ból głowy.Od 5 mieś.mam problemy z kolanami(zwyrodnienie stawów i cysta jednym)wcześniej dużo ćwiczyłam a mimo to mam dużą nadwagę bo przy wzroście 155 ważę 77kg.Tarczyca ma gózki ale nieszkodliwe i nie wymagają leczenia.Teresa

Witam! Pani dolegliwości wymagają przede wszystkim przeprowadzenia pełnego badania klinicznego oraz podstawowych badań laboratoryjnych (morfologia krwi, ocena funkcji tarczycy). Mogą wiązać się bowiem nie tylko ze spadkami ciśnienia lecz również schorzeniami dróg oddechowych, zaburzeniami funkcji tarczycy czy anemią, Myślę że w tej sytuacji warto udać się do lekarza rodzinnego który wykona pełne badanie kliniczne i pokieruje dokładną diagnostyką.