Duszności, drętwienie szyi, uczucie ciężkości i zaburzenia widzenia przy zwyrodnieniu plamki żółtej

Witam, mam 19 lat, 2 lata temu stwierdzono u mnie podstawie szeregu badań zwyrodnienie plamki żółtej. Przepisano mi krople oczyszczające DICLOABAK i wszystko było w porządku. Ostatnio zaczęłam widzieć gorzej na lewe oko. Widzę na środku pola widzenia rozmyta plamkę, która utrudnia widzenie. Dodam, że miewam ostatnio uczucie duszności, ciężkiej głowy, drętwienia szyi. Czy może mieć to jakieś powiązanie? Proszę o rady, za które serdecznie dziękuję z góry.

Witam. Proponuję konsultację lek. neurologa co do dolegliwości ze strony głowy. Powiązanie bezpośrednie z plamką raczej mało prawdopodobne. Na zwyrodnienie plamki obecnie zwykle stosuje się Nevanac lub Yellox w kroplach. Warto sprawdzić czy opisywane zwyrodnienie to nie tzw, CSR ponieważ w takim przypadku jeśli nie postępuje nie leczy się i najczęściej samoistnie mija. Pozdrawiam. Barnyk.

Konieczne jest wykonanie badań elektrofizjologicznych narządu wzroku , w Szczecinie zajmuje się tym Prof Lubiński - okulista oraz Profesor Damian Czepita