Duszności i bóle głowy. Czy to może być alergia?

Od miesiąca pojawiają mi sie duszności i czasami mam pieczenie nosa nawet występują ból głowy. Byłam u lekarza robiłam badania krwi, moczu i badanie serca bo czasami odczuwam bicie, ale wszystko jest dobrze. Często żle się czuje i nie wiem co mi jest, bardzo się martwie. Czy to może być spowodowane alergią?

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Bez przeprowadzenia szczegółowego wywiadu chorobowego, badania fizykalnego i ewntualnych badań dodatkowych nie można wykluczyć żadnej przyczyny. Objawy opisywane przez Panią są niecharakterystyczne, mogą być częścią obrazu wielu jednostek chorobowych.

Prawidłowe wyniki wykonanych badań też nie wykluczają wszystkich możliwych przyczyn. Jedną z nich może być reakcja na silny lub przewlekły stres. Niekiedy silne przeżycia psychiczne powodują objawy somatyczne. Jednak taką diagnozę można postawić dopiero po wykluczeniu przyczyn organicznych. Jak już wspomniałam, nie znam Pani wywiadu chorobowego, nie badałam Pani fizykalnie ani niewiem dokładnie jakie badania dodatkowe zostały wykonane. Doradzałabym konsultację z lekarzem, który zlecał wykonanie badań, domyślam się, że zna również przebieg dolegliwości. Na podstawie posiadanych informacji powinien zalecić dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie