Duszności i problemy z oddychaniem i ucisk w klatce piersiowej

witam mam pytanie od tygodnie mam straszne duszności zatyka mnie w klatce piersiowej nie mogę zlapac powietrza ani ziewnąć co to może oznaczac proszę o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana przez Panią/Pana duszność koniecznie wymaga dokładniejszej diagnostyki. Przyczyną duszności może być infekcja, astma oskrzelowa i inne schorzenia pulmonologiczne. Proszę zatem nie zwlekać, tylko skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią/Pana oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe. Umożliwi to postawienie prawidłowej diagnozy oraz wdrożenie właściwego leczenia.