Duża aktywność fizyczna a 55 kg wagi u 13-latki

Witam . Jestem kobietą , skończe 13 lat w październiku , mam 161 cm i waże 55 kg . Moja waga jest o tyle dziwna , że prowadze bardzo aktywny tryb życia , biegam i wykonuje dużo ćwiczen 5 razy w tygodniu (pon-pt) po ok.100 min a we wtorki i czwartki po ok.220 min . Co mam zrobi , żeby zrzucić parę kilo . ? ; >
KOBIETA ponad rok temu

Witaj,
Na początek przeanalizjuj swój dotychczasowy sposób żywienia http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe. Wyeliminuj błędy. Bardzo często nieregularne posiłki, niespozwanie śniadania, a nawet mała kaloryczność powoduje spowolnienie procesu odchudzania. Ponadto przy tak dużej aktywności fizycznej powninnaś spożwać co najmniej 1500kcal. Nie mniej bo po 1 wystapi efekt jojo, a po 2 przemiana materii zwalnia. Przelicz ile mniej więcej kalorii spożywasz i zacznij więcej jeść. Pij dużo wody mineralnej, jedz warzywa i owoce. Ponadto w ciagu dnia pij 2 filiżanki zielonej herbaty, a przed snem 350 ml herbaty pu-erh. Oczywiście zrezygnuj z fast foodów, unikaj słodyczy. Jednakże możesz spobie pozwolić na mały batonik musli. Ponadto zamiast ziemniaków jedz kasze - jaglana, ryż, jęczmienna, gryczana. Na 2 sniadanie staraj się jeść jogurty naturalne - probiotyczne. Pozdrawiam, Aneta Kościołek